fotograf częstochowa

dogilab W pełni cyfrowy digilab Agfa d-lab.2 jest przeznaczony do obróbki filmów, oprawionych slajdów oraz różnych cyfrowych nośników danych; może być także wykorzystywany przy świadczeniu wszelkich usług cyfrowych. Dzięki wyjątkowemu oprogramowaniu d-TFS do przetwarzania obrazu, a także dzięki systemowi druku laserowego wysokiej rozdzielczości, minilaby z serii Agfa d-lab zapewniają bardzo dobrą jakość odbitek. Maksymalny rozmiar odbitki wynosi 30 x 45 cm, co oznacza, że za pomocą tego urządzenia można także drukować plakaty.
Agfa zrewolucjonizowała druk analogowy, wprowadzając technologię TFS (Total Film Scanning - całkowite skanowanie filmu). Bardziej zaawansowana, przystosowana do druku cyfrowego wersja tej technologii, nosząca nazwę d-TFS, wyznacza obecnie standard "inteligentnego przetwarzania obrazu" w cyfrowych minilabach firmy Agfa. W taki system zaopatrzono najnowszy d-lab.2     
W przypadku kolorowej filmu negatywowego procedura obróbki rozpoczyna się od skanowania każdego negatywu przy użyciu skanera o wysokiej rozdzielczości - 6 mln pikseli na każdy wyciąg barwny - zapewniającego 12-bitową głębię kolorów. Następnie rozpoczyna pracę oprogramowanie d-TFS, które automatycznie analizuje i koryguje każde zdjęcie w ciągu 1,5 s. Technologia d-TFS nie tylko zapewnia korektę barw i naświetlenia, lecz także zarządza ostrością i kontrastem, zapewnia korektę obszarów niedoświetlonych i prześwietlonych (ze wzmocnieniem kolorów), poprawia zdjęcia wykonane pod światło, przy świetle sztucznym lub błyskowym, a także koryguje skazy i zarysowania. Odbitki są kierowane na specjalną, fotograficzną "nświetlarkę" laserową o rozdzielczości 400 dpi.dtfs

System kompleksowego skanowania filmu firmy Agfa - Total Film Scanning (TFS) - zrewolucjonizował proces wykonywania odbitek zarówno w laboratoriach fotograficznych, jak i w minilabach. System d-TFS to odmiana TFS, przeznaczona do cyfrowych naświetlarek (printerów) do wykonywania odbitek, oferuje nieosiągalną do tej pory jakość. Obraz dzielony jest na matryce o 6 mln pikseli na każdy kolor, przy czym każdy piksel zostaje indywidualnie zmierzony i naświetlony. Rzeczywisty przebieg tego procesu jest bardzo złożony, choć całkowicie automatyczny.
      W systemie d-lab proces rozpoczyna się od dwukrotnego zeskanowania kliszy. Wewnątrz skanera, podczas przesuwania filmu do przodu, następuje skanowanie w niskiej rozdzielczości. Na tym etapie dane uzyskane dla całego filmu, podobnie jak w analogowym urządzeniu TFS, są analizowane w celu określenia pozycji i rodzaju korekcji, jakiej wymaga każde zdjęcie. W drodze powrotnej film skanowany jest ponownie - lecz tym razem każdy negatyw osobno i w wysokiej rozdzielczości. Skaner jest wyposażony w przetwornik CCD o rozdzielczości 2 tys. x 3 tys. i dokładności 12 bitów/kolor. Oprócz osobnych przebiegów dla trzech barw podstawowych, wykonywane jest także skanowanie w podczerwieni, dostarczające danych do automatycznego retuszu zabrudzeń i zadrapań kliszy.
Dopasowanie kontrastu, znane z szybkich urządzeń DIMAX, w systemie d-TFS może być wykonane jeszcze precyzyjniej i skuteczniej, ponieważ nie wykorzystuje się do tego celu wiązki świata przepuszczanej przez maskę wyostrzającą, lecz bezpośrednie sterowanie naświetlaniem każdego piksela z osobna. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu obrazu można znacznie poprawić odbitki z niedoświetlonych negatywów oraz filmów charakteryzujących się krzyżującymi się krzywymi.
Cyfrowe przetwarzanie danych obrazu umożliwia zwiększenie ostrości bez jednoczesnego zwiększania ziarnistości. W tym celu dane obrazu są przekształcane do formatu wykorzystującego inną przestrzeń barw, w której informacja o jasności punktu jest oddzielona od informacji o kolorze.
sprawdź poniżej wszystkie ważne informacje:
współpracujemy z wieloma zakładami fotograficznymi: skontaktuj się

akt ludzie the best Foto Modelki portret przyroda street photo martwa natura przyroda reportaż

polska baza stron
galerie na stronie Żadna część tej witryny nie może być publikowana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autora gotowe sklepy